Громада / влада
Херсон
26 червня
Історія Херсонщини у новинах. Погляд у минуле із сучасності. Читай! Аналізуй! Роби висновки!
2003

Епоха на ім’я Альперт

На всій Херсонщині не знайдеться місця, де б не побували фотожурналісти Альперти. Через об’єктиви їхніх фотоапаратів пройшла історія Таврійського краю. На кілометрах фотоплівки зафіксовані найяскравіші сторінки в біографіях людей, події, дати

Унікальність сім’ї Альпертів в тому, що це, напевне, єдина в Україні династія фотожурналістів. Понад 60 років працював Олександр Григорович Альперт в обласній газеті «Наддніпрянська правда». Фотокором херсонської молодіжно-комсомольської газети «Ленінський прапор» був син Алеан. Понад 200 його знімків опублікувала «Правда», стільки ж – «Радянська Україна» та «Правда України». Робота Алеана Альперта «Колос Таврії» прикрашає кабінет Президента України. Онук Олександра Альперта Ігор – автор знімків у багатьох херсонських виданнях, в парламентській газеті «Голос України». Створений власними силами фотоклуб для дітей та молоді він назвав іменем свого діда. Якщо враховувати, що фотографом була і дружина Олександра Григоровича, Фаїна Наумівна, загальний «фотостаж» династії сягне двох століть!

…До Нового, 1956 року на першій сторінці обласної газети «Наддніпрянська правда» вийшов знімок: Дід Мороз несе в руках ялинку. І підпис: «Фото А. Альперта». «У газеті помилка: не “А.”, а “О.”», – телефонували в редакцію читачі, котрі звикли, що автором фото є Олександр Альперт. Та помилки не було – на фотожурналістській стезі дебютував син Олександра, Алеан.

- Не знаю, що й вибрати, – розгубився тодішній редактор «Наддніпрянки» Іван Гайдай, коли батька на час короткої відпустки підмінив син, щоб зняти першотравневу демонстрацію. – Всі знімки хороші!

Батькову науку Алеан Альперт успадкував і розвинув. «Правда», «Известия», «Труд», «Сельская жизнь» не раз присуджували фотокору з провінційного Херсона призи та премії у конкурсах на кращу роботу. Саме через його об’єктив люди з усіх куточків колишнього СРСР бачили красу Таврійського краю, пізнавали Херсонщину, її талановитих і трудолюбивих синів та дочок.

Сьогодні відомий фотокор не відносить себе до колишніх. Він – співавтор рубрики «ФотоНостальгія» в газеті «Гривна», співпрацює і з іншими місцевими друкованими виданнями. Дебютував у телепрограмі «Портрети на фоні часу» на обласному телебаченні.

У родинному фотоальбомі Алеана Олександровича відображена ціла епоха. «Альперт – це не прізвище, це – професія», – жартує нащадок Маестро.