18 червня

На Бериславщині дороги перетворилися на джунглі

На проблему з обкосом узбіччя дороги до Зміївки дорікає сільський голова Олександр Козак: «Якщо зараз цього не зробити, взимку доведеться витрачати вдесятеро більше коштів на очистку від снігу».

У Бериславській райраді з ним не погоджуються. «В джунглях жити не можна. Косити траву на узбіччі треба, і сільради здатні зробити це хоча б на в’їздах до своїх сіл. Щоб усі могли бачити, як хоч їхнє село називається. Звісно, прибрати все один сільський голова не в змозі. Але й нічого не робити теж не можна. Хто хоче — той прибирає», — вважає заступник голови райради Ірина Джеманова.

За словами новорайського сільського голови Олександра Шокурова, для вирішення проблеми з травою сільрадам потрібно якихось 20 тисяч гривень. «Це що, велика проблема? Можна ж зібратися двома-трьома сільрадами до купи і спільно це вирішувати. Ми два року тому на сількомунгосп придбали косарку і чотири рази на рік косимо. Це не складно. У нас тепер інша проблема — у тих селах, де трава давно не косилася, хащі вже на дорогу вилазять. Там настільки позаростало деревами, що вони почали піднімати асфальт, і скоро там уже не проїдеш машиною. Така проблема — по дорозі в сторону Червоного Маяка і Максима Горького. Ті хащі косарка вже не візьме. Районне дорожнє управління не займається цим не один уже рік. Вони голі, босі, простоволосі, так.  Тому сільради повинні братися за це», — говорить сільський голова.

Вирішувати проблему за допомогою місцевих сільгоспвиробників вдається у Високому. «Ми ніколи їм не нагадуємо, що треба обкосити узбіччя. Наше підприємство «Берегиня» тричі на рік самі все роблять», — поділилася думками високівський сільський голова Євгенія Перевенко.

Втім, якщо у сільрад Бериславського району немає вільних коштів на вирішення цієї, по суті, ненайбільшої проблеми, виникає питання: чому вони й справді не об’єднуються заради її вирішення?

Олег БАТУРІН